Kuriama automatizuota gimdos kaklelio vėžio detekcijos sistema leis ženkliai anksčiau ir patogiau aptikti onkologinius susirgimus

UAB „Erumpo“ siekdama toliau tirti ir kurti inovatyvias gimdos kaklelio vėžio diagnostikos priemones, 2020 m. spalio mėnesį pasirašė finansavimo sutartį su VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra dėl projekto finansavimo ES paramos lėšomis pagal priemonę „Eksperimentas“, kaip ES atsako į COVID-19 pandemiją priemonė.

Projekto metu kuriamas produktas – automatizuota gimdos kaklelio vėžio detekcijos sistema nustatys ne tik žmogaus papilomos viruso sukeltą uždegimą, bet taip pat identifikuos pavojingiausius papilomos viruso tipus. Šis kuriamas produktas leis be papildomų žmogiškųjų išteklių greitai ir tiksliai nustatyti ligą, taip suteikiant galimybes laiku ir tinkamai paskirti gydymą, tokiu būdu sumažinant ligos progresavimą iki minimalaus. Projekto planuojamas pagaminti galutinis produktas – patikimas, ypač lengvai valdomas įrenginio, skirto naudoti pirminės sveikatos priežiūros įstaigoje, prototipas.

Projektas bus įgyvendinamas kartu su partneriu – Valstybinio mokslinių tyrimų instituto Fizinių ir technologijos mokslų centru naudojantis šiuolaikine partnerio infrastruktūra BALTFAB (http://www.baltfab.com/lt/). BALTFAB yra jungtinis atviros prieigos centras, įkurtas Fizinių ir technologinių mokslų centre.

Planuojama projekto įgyvendinimo trukmė – 24 mėnesiai. Numatyta projekto išlaidų suma – 786 498,27 EUR, iš jų skirtas finansavimas – 576 866,67 EUR. Projekto išlaidos finansuojamos 2014-2020 m. Europos regioninės plėtros fondo lėšomis, projekto Nr. 13.1.1-LVPA-K-856-01-0069.

Finansuojama kaip ES atsako į COVID-19 pandemiją priemonė.